Terenska nastava u Vukovaru

U sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“ učenici osmih razreda bili su na dvodnevnoj terenskoj nastavi u Vukovaru 28. i 29. studenoga 2017. godine u organizaciji „Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar“.

Prvi dan

Polazak učenika bio je u ranim jutarnjim satima ispred osnovne škole. Došavši u Vukovar, učenici su razgledali Muzej vučedolske kulture, a zatim Muzej grada Vukovara smještenog u Dvorcu Eltz. U Memorijalnom centru Domovinskoga rata održana su dva predavanja: „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“. Nakon što su se učenici smjestili, slijedilo je slobodno vrijeme za razgledavanje grada Vukovara.

Drugi dan

Drugog dana razgledavanje je započelo mjestom masovne patnje, Vukovarskom bolnicom, gdje su učenici imali priliku vidjeti realističan prikaz bolnice za vrijeme brojnih bombardiranja. Nakon bolnice, učenici su posjetili Memorijalno groblje Vukovar i Masovnu grobnicu Ovčaru. Spomen domom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti i Kukuruznim putem – Putem spasa, završilo je razgledavanje memorijalnih mjesta. Slijedilo je predavanje o minama i razgledavanje Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar. Prije polaska kući održana je Škola mira, a zatim kviz znanja o obrani grada Vukovara 1991. godine. Našu školu uspješno su predstavljali učenici Leon Horvat i Melani Galić koji su osvojili drugo mjesto.

objavio: Nevenka Harjač   datum: 6. 12. 2017.

« Kolovoz 2018 »