preskoči na sadržaj

Osnovna škola Ante Starčevića Lepoglava

 > O školi  > Knjižnica
POPIS LEKTIRE

KNJIŽEVNA DJELA ZA CJELOVITO ČITANJE U  1. RAZREDU

1. Jakob i Wilhelm Grimm: Bajke ( izbor )

2. Ljudevit Bauer – Mladen Veža: Tri medvjeda i gitara

3. Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu

4. Željka Horvat-Vukelja – Ninoslav Kunc: Hrabrica

5. Željka Horvat-Vukelja – Sanja Pribić: Slikopriče

6. Stanislav Femenić: Idi pa vidi

7. Sunčana Škrinjarić – Nevenka Macolić: Plesna haljina žutog maslačka

8. Grigor Vitez – Ivan Vitez: A zašto ne bi…

9. Zvonimir Balog: Male priče o velikim slovima

10. Jadranka Čunčić: Igre sa zmajevima ( scenska igra )

11. Nada Iveljić: Balonijada ( scenska igra )

IZBORNA:

1. Ewa Janikovszky: Baš se veselim ili Da sam odrastao

2. Jadranka Kosor – B. Četković: Dobar dan, kako ste?

3. Ana Đokić-Pongrašić: Nemaš pojma, Grizlijane

 

KNJIŽEVNA DJELA ZA CJELOVITO ČITANJE U  2. RAZREDU

1. Hans Christian Andersen: Bajke ( izbor )

2. Karel Čapek: Poštarska bajka

3. Ratko Zvrko: Grga Čvarak

4. Nada Iveljić: Božićna bajka ili Pronađeno blago

5. Dubravko Horvatić: Stanari u slonu

6. Ela Peroci: Djeco, laku noć ( izbor)

7. Carlo Collodi: Pinokio

8. Alan Alexander Milne: Medo Winnie zvani Pooh

9. Ivica Bednjanec: Durica : male ljubavi

10.Božidar Prosenjak: Miš

 IZBORNA:

1. Nevenka Videk – Pika Vončina: Pismo iz Zelengrada

2. Charles Perrault: Bajke

3. Nada Iveljić: Dođi da ti pričam

 

KNJIŽEVNA DJELA ZA CJELOVITO ČITANJE U  3. RAZREDU

1. Mato Lovrak: Vlak u snijegu

2. Ivana Brlić – Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića

3. Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke

4.Vladimir Nazor: Bijeli jelen

5. Sanja Polak: Dnevnik Pauline P.

6. Sanja Pilić: Nemam vremena

6. Hugh Lofting: Pripovijest o doktoru Dolittleu

8. Nada Iveljić: Šestinski kišobran ; Čuvarice novih krovova

9. Božidar Prosenjak: Sijač sreće

10. Frank Lyman Baum: Čarobnjak iz Oza

11. Hrvatske narodne bajke

12. James M. Barrie: Petar Pan

13. Basne - izbor

IZBORNA:

1. Slavko Kolar: Jurnjava na motoru

2. Sanja Polak: Drugi dnevnik Pauline P.

3. Dubravko Horvatić: Grički top

 

KNJIŽEVNA DJELA ZA CJELOVITO ČITANJE U  4. RAZREDU

1. Ivana Brlić-Mažuranić: Regoč i Šuma Striborova

2. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice

3. Anto Gardaš: Duh u močvari ili Ljubičasti planet ili Izum profesora

                          Leopolda

4. Erich Kastner: Emil i detektivi

5. Hrvoje Kovačević : Tajna mačje šape

6. Slavko Mihalić: Petrica Kerempuh

7. Felix Salten: Bambi

8. Rudyard Kipling: Knjiga o džungli

9. Nikola Pulić: Ključić oko vrata

10. Matko Marušić: Snijeg u Splitu

11. Johanna Spyri: Heidi

12. Hrvoje Hitrec: Eko Eko

13. Istvan Bekeffi : Pas zvan gospodin Bozzi

14. Zvonimir Balog: Ja magarac ili Nevidljiva Iva ili Bosonogi general

15. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić-Kišur: Igrokazi

IZBORNA:

1. Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa

2. Jagoda Truhelka : Zlatni danci

3. Zlata Kolarić-Kišur: Moja zlatna dolina

4. Mladen Kopjar: Čokoladne godine

5. Hrvoje Kovačević : Tajna crne kutije

6. Hrvoje Kovačević : Tajna šutljivog dječaka

7. Hrvoje Kovačević : Anđelova šala

8. Hrvoje Kovačević : Tajna šaptača lubenicama

9. Hrvoje Kovačević : Tajna crne kutije

 

KNJIŽEVNA DJELA ZA CJELOVITO ČITANJE U  5. RAZREDU

1.Ivan Kušan: Koko u Parizu ili Uzbuna na zelenom vrhu ili Zagonetni

                      dječak;

2. Šaljive narodne priče

3. F.Molnar: Junaci Pavlove ulice

4. M.Matošec: Strah u Ulici lipa; Tiki traži neznanca; Suvišan u svemiru

5. Grigor Vitez: Pjesme

6. Miro Gavran: Sretni dani; Kako je tata osvojio mamu; Zaljubljen do ušiju;

                          Svašta u mojoj glavi

7. Zlatko Krilić: Početak plovidbe; Čudnovata istina; Zabranjena vrata

8. Sanja Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka

9. Pavao Pavličić: Trojica u Trnju ; Zeleni tigar

10. Mark Twain: Doživljaji Toma Sawyera; Doživljaji Huckleberryja Finna

11. Jules Verne: Put u središte zemlje; Put oko svijeta u 80 dana;

                          20 000 milja pod morem

12. Tito Bilopavlović: Paunaš

13. Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici

14. Basne (izbor)

15. Branka Primorac: Ljubavni slučaj mačka Joje

16. Selma Lagerlof: Legende o Kristu

17. Izbor iz zavičajne književnosti

 

KNJIŽEVNA DJELA ZA CJELOVITO ČITANJE U  6. RAZREDU

1. Ivana Brlić-Mažuranić : Priče iz davnine(osim - Šuma Striborove i

                                         Regoča - 4.razred)

2. Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik

3. August Šenoa: Povjestice

4. Blanka Dovjak-Matković: Zagrebačka priča

5. Mark Twain: Kraljević i prosjak

6. Henrik Sienkiewicz: Kroz pustinju i prašumu

7. Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina

8. Jadranko Bitenc: Twist na bazenu

9. Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda

10. Vladimir Nazor: Veli Jože

11. Melita Rundek: Psima ulaz zabranjen

12. Dubravko Horvatić: Junačina Mijat Tomić

13. Jonathann Swift: Gulliverova putovanja

14. Alfonse Daudet: Pisma iz mog mlina

15.Joža Horvat: Waitapu; Operacija Stonoga

16. Pajo Kanižaj: Tričave pjesme

17. Danijel Dragojević: Bajka o vratima

18. Želimir Hercigonja: Tajni leksikon

19. C.S.Lewis: Kronike iz Narnije (izbor)

20. Oscar Wilde: Sretni kraljević

21. Izbor iz zavičajne književnosti

 

KNJIŽEVNA DJELA ZA CJELOVITO ČITANJE U  7. RAZREDU

1. Božidar Prosenjak: Divlji konj

2. Hrvoje Hitrec: Smogovci

3. Vladimir Nazor: Pripovijetke

4. Dobriša Cesarić: Pjesme

5. Damir Miloš: Bijeli klaun

7. Branka Primorac: Maturalac

8. Dubravko Jelačić-Bužimski: Sportski život letećeg Martina;

                                                 Balkanska mafija; Martin protiv CIA-e i KGB-a

9. Charles Dickens: Oliver Twist

10. Ićan Ramljak: San bez uzglavlja

11. August Šenoa: Čuvaj se senjske ruke

12. Dinko Šimunović: Duga

13. Branka Kalauz: Čuj, Pigi, zaljubila sam se

14. Daniel Defoe: Robinson Crusoe

15. Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba

16. Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice

17. Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea

18. Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja

19. Gustav Schwab: Najljepše priče klasične starine

20. Deborah Ellis: Djevojčica iz Afganistana

21. Izbor proze i poezije o domovinskom ratu

22. Izbor iz zavičajne književnosti

 

KNJIŽEVNA DJELA ZA CJELOVITO ČITANJE U  8. RAZREDU

1. Dinko Šimunović: Alkar

2. Slavko Kolar: Breza

3. Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale

4. Ernest Hemingway: Starac i more

5. August Šenoa: Prosjak Luka; Branka

6. Dnevnik Ane Frank

7. Eprahaim Kishon: Kod kuće je najgore

8. Višnja Stahuljak: Don od Tromeđe; Zlatna vuga

9. Marija Jurić Zagorka: Kći Lotršćaka

10. Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka

11. Đuro Sudeta: Mor

12. William Shakespeare: Romeo i Julija

13. Pero Budak: Mećava

14. Silvija Šesto: Debela; Tko je ubio Pašteticu ; Vanda

15. Sanja Pilić: Sasvim sam popubertetio; O mamama sve najbolje

16. Vladan Desnica: Pravda

17. Mate Balota: Tijesna zemlja

18. Eugen Kumićić: Sirota; Začuđeni svatovi

19. Ivan Goran Kovačić: Pripovijetke

20. Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti

21. Zlatko Krilić: Krik

22. Antoine de Saint Exupery: Mali princ

23. Richard Bach: Galeb Jonathan Livingstone

24. Maja Brajko - Livaković: Kad pobijedi ljubav

 

 





Tražilica


Napredno pretraživanje
Traži
Kalendar
« Prosinac 2021 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja
Anketa
Više mi odgovara nastava na daljinu od nastave u školi?



Oglasna ploča
Forum
Korisni linkovi



Arhiva dokumenata
RSS Reader
Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: nema podataka
CMS za škole logo
Osnovna škola Ante Starčevića Lepoglava / Hrvatskih pavlina 42, HR-42250 Lepoglava / os-astarcevica-lepoglava.skole.hr / tajnistvo@os-astarcevica-lepoglava.skole.hr
preskoči na navigaciju