Informatička štafeta

Proteklog ponedjeljka, 27. studenoga, u I. osnovnoj školi Varaždin održana je 9. Informatička štafeta, međužupanijsko ekipno natjecanje za učenike od petog do osmog razreda osnovne škole.

Ovo natjecanje već osam godina organizira Društvo informatičara Pula, a ove su se godine drugi put natjecanju pridružili i učenici iz sedam osnovnih škola s područja Varaždinske županije. Uz našu školu, na natjecanju su sudjelovale još I., II., III. i IV. osnovna škola Varaždin te škole iz Martijanca i Brezničkog Huma.

Svaku školu predstavljao je jedan tim učenika pa je tako 28 učenika pokazalo svoje znanje u crtanju (program Bojanje), pisanju (MS Word), izradi prezentacija (MS PowerPoint) i računanju (MS Excel).

Našu školu, uz mentoricu Nevenku Harjač, predstavljali su učenici:

Lucija Zver, 5. a

Karlo Svetec, 6.b

Erna Andreić, 7.a

Melani Galić, 8.b

Na natjecanju se koristio operacijski sustav Windows 7 i Office 2010 na hrvatskom jeziku, a provodilo se prema već postojećim pravilima Društva informatičara Pula.

Naša škola bila je najbolja i ekipno je zauzela 1. mjesto, a Lucija Zver bila je najbolji petaš, Karlo Svetec bio je uvjerljivo najbolji šestaš, a Melani Galić bila je najbolji osmaš za što su i dobili diplomu. Svi natjecatelji i njihovi mentori dobili su zahvalnice i diplome.

objavio: Nevenka Harjač   datum: 28. 11. 2017.

« Veljača 2018 »