Terenska nastava 5. razreda u Zagreb

Autor: Nevenka Harjač, 18. 5. 2009.

29. 10. 2008.
Terenska nastava petih razreda u Zagreb (posjet Tehničkom muzeju, planetariju, Arheološkom muzeju te kazalištu Mala scena u kojoj su pogledali predstavu Kralj A).

Terenska nastava petih razreda

Zvjezdano nebo i Kralj A

Učenici petih razreda 29.10.2008. godine krenuli su na terensku nastavu u Zagreb. Polazak je bio ispred škole i svi su uzbuđeno krenuli na put jer danas će nastava biti na terenu. Stigavši u Zagreb, prvo smo posjetili Tehnički muzej, gdje smo vidjeli stare izume, bili smo u rudniku i u planetariju.
U planetarij smo vidjeli nebo koje se ovih dana može vidjeti jako rano ujutro, a zimi noću. Vidjeli smo Velika kola, Sunce, zvijezdu Danicu, ali i druge planete i zvijezde. Doživljaj je bio očaravajući!
Zatim smo autobusom krenuli prema zagrebačkoj katedrali koju smo razgledali, a zatim pješice stigli do kazališta „Mala scena“, gdje smo pogledali zanimljivu predstavu Kralj Artur.
Nakon predstave krenuli smo do Trga Josipa bana Jelačiće gdje je bio mali odmor. Slijedilo je pješačenje do Arheološkog muzeja u kojem smo se podijelili u dvije grupe (prijašnje a i b razrede). U muzeju smo vidjeli mumiju, Vučedolsku golubicu, stare nakite i mnogo drugih povijesnih predmeta.
Bilo je poučno i zanimljivo. Slijedio je povratak u Lepoglavu. Roditelji su nas nestrpljivo dočekali, a mi smo bili puni doživljaja koje smo jedva čekali ispričati.

Tanja Mravlinčić, 5. b