Terenska nastava - Zagreb

Autor: Nevenka Harjač, 20. 11. 2014.

Učenici 7. razreda OŠ Lepoglave 14. studenoga 2014. posjetili su Zagreb u sklopu terenske nastave. Nakon dolaska u Zagreb, pogledali su u kazalištu ''Mala scena“ humorističnu predstavu ''Zašto baš ja?'' u režiji Jacques S. Matthiessena. Nakon zabavnih i smiješnih trenutaka učenici su se uputili prema Trgu bana Josipa Jelačića gdje su imali slobodno vrijeme za odmor i šetnju. Slijedio je posjet i razgledavanje zgrade Hrvatskog sabora u kojem ih je dočekao i pozdravio gradonačelnik grada Lepoglave i saborski zastupnik, Marijan Škvarić. Učenici su s velikim zanimanjem razgledali prostore i dvorane Hrvatskog sabora, najvišeg zakonodavnog tijela. Uslijedila je šetnja gradskim ulicama, razgledavanje i upoznavanje grada te posjet Kamenitim vratima koja čine jedan od simbola Gornjega grada, a zatim i zagrebačkoj katedrali. Učenici su s nestrpljenjem dočekali posjet Arheološkom muzeju u kojem su uz stručnog vodiča upoznali:kameno doba, stari Egipat, brončano doba i njihove značajne dijelove. Obilazak je bio zabavan i poučan. Uslijedio je posjet i Tehnološkom muzeju. Svi su se složili da je obilazak rudnika u sklopu muzeja, te posjet planetariju bili pravo, nezaboravno iskustvo. Sve je brzo prošlo, dan je u trenu ''odletio'', ali ostavio je brojna sjećanja i poučno iskustvo.

Brigita Balaško, 7.b