VALENTINOVO

Autor: Nevenka Harjač, 17. 2. 2014.

Dan zaljubljenih ili poznatije kao Valentinovo slavi se jednom godišnje u čast svećenika Valentina. On se naime, oglušio na naredbe Cara koji je zabranio vjenčanja rimskih vojnika, kako se ne bi okretali obiteljima i zapuštali svoje vojne službe.

Svi svećenici odlučili su poštovati ovu carevu odluku, pa nisu više htjeli vršiti sam obred vjenčanja. Međutim, svećenik Valentin oglušio se na nju i počeo je potajno održati ceremoniju vjenčanja svih mladih parova koji su to željeli. Nakon ceremonije na poklon bi im darovao crvene ruže iz svoga vrta, sve dok ga vlasti nisu ulovile i bacile u tamnicu. 14.veljače došao je i kraj skromnog života svećenika Valentina. Nedugo nakon smrti narod ga je proglasio svecem, a na spomen njegove smrti slavi se blagdan Valentinova.

I mi smo u našoj školi proslavili  Valentinovo, tradicionalno kao i svake godine, uz ljubavne stihove održane su i karaoke koje su organizirali učenici sedmih razreda i učiteljica Mihaela Grd. Ove godine na karaoke se prijavio iznenađujuće velik broj učenika,  koji su pokazali svoje umijeće i glasovne sposobnosti, te hrabro stali pred mikrofon.

Pobjednici ovogodišnjih karaoka su:

1. Tena Kralj i Ivana Šantalab iz 5.a razreda
  2. Marija Hodalj i Jurica Sambolec iz 8.a razreda
  3. Lana Loparić, 2. b
  4. Darijan Čretni, Laura Novosel, Luka Barlek, Katarina Gal, Lucija Zver, Leona Breški, Ivan Bistrović, Luka Zver, Mia Gal, Rea Dubovečak, Lucija Breški, Ivan Liverić. 1. a

Čestitamo!

Mihaela Špiljak, 6. b