TERENSKA NASTAVA 6. RAZREDA

Autor: Nevenka Harjač, 4. 7. 2010.

Terenska nastava u Trakošćanu

Srednji vijek

Šestaši Osnovne škole Ante Starčevića iz Lepoglave ostvarili su terensku nastavu u Trakošćanu 28. svibnja 2010. godine sa svojim učiteljicama Zoricom Strmečki, Gordanom Perković, Mirjanom Vusić, Marinom Petak, Nevenkom Harjač i Ivanom Vrček.

Terenska nastava u Trakošćanu

Srednji vijek

Prije same terenske nastave prethodile su velike pripreme učenika i učitelja. Istraživalo se, proučavalo, izrađivali su se rekviziti za scenske igre.
Terenska nastava započela je srednjovjekovnom glazbom koju je na gitari izveo Luka Veić. Svoju kreativnost tri šesta razreda prikazali su igrokazima o načinu života u srednjem vijeku, zabranjenim ljubavima, a zalutala je i grofica Julijana Erdodi koju su učenici novinari intervjuirali, i saznali sve o njezinom životu.
Prezentacijom u PowerPointu, koju su pripremili Una Protić i Jurica Migač, prikazan je život u dvorcima, bedemima, utvrdama i njihova obrana kroz povijest.
Uz stručno vodstvo g. Ivana Mravlinčića, slijedilo je razgledavanje dvorca i slušanje zanimljivih priča o životu u dvorcu, njegovim vlasnicima, grofovima, vitezovima, vojnicima, oružju, hrani, kuhanju…
Sat prirode na terenu učenici su iskoristili za proučavanje biljaka i životinja travnjaka, ljekovitih biljaka, kopnene vode stajaćice (jezera). Doživljeno i naučeno prezentirat će na satovima hrvatskoga jezika, povijesti, likovne kulture, prirode i informatike.
Nakon toga slijedilo je ono najvažnije, druženje i igra.

Novinarska grupa