Naš mali Kaj

Osnovna škola Mursko Središće u srijedu, 8. studenog, bila je domaćin 14. po redu manifestacije „Naš mali Kaj“, koja se u ovoj školi već tradicionalno organizira u svrhu promicanja kajkavskog stvaralaštva.

Za sudjelovanje prijavile su se 22 škole, a među njima se našla i Osnovna škola Ante Starčevića. Više od 200 učenika moglo se uključiti u neku od aktivnosti: Literarni natječaj „Zviraju reči“, glazbeni natječaj „Pesma zvoni“, foto natječaj „Moja sreča“ i kajkavski kviz „Smo kaj pozabili?“. Naši učenici Andreja Kundija, Fran Kučar i Adam Brezni sudjelovali su na glazbenom dijelu manifestacije “Pesma zvoni”. Učenici su se pod mentorstvom profesorice Antonije Puček predstavili s pjesmom “Tancala bi rada”.

Sudionici su se počeli okupljati u jutarnjim satima. Nakon uvodne riječi ravnatelja škole i voditeljice projekta, započele su aktivnosti koje su raspoređene tijekom cijelog dana. Svečani kulturno-umjetnički program i predstavljanje rada u radionicama održani su u popodnevnim satima uz brojne uzvanike i roditelje. Učenici su se mogli uključiti i u radionice koje su organizirali domaćini. Naši učenici sudjelovali su u dramskoj radionici i radionici glazbenog stvaralaštva.

objavio: Nevenka Harjač   datum: 13. 11. 2017.

« Kolovoz 2018 »