SLUŽBENIK ZA INFORMIRANJE:  NEVENKA ŠMUC, tajnica škole imenovana je osobom  mjerodavnom  za rješavanje ostvarivanja prava na pristup informacijama .

OSNOVNA ŠKOLA ANTE STARČEVIĆA LEPOGLAVA

KATALOG INFORMACIJA

OŠ ANTE STARČEVIĆA LEPOGLAVA

Lepoglava, veljača 2012.

Temeljem Zakona o pravu na pristup informacijama, članak 22. stavak 4., (NN, broj: 172/03,144/10 i 77/11) ovaj Katalog informacija sadrži pregled informacija koje posjeduje, raspolaže ili nadzire OŠ ANTE STARČEVIĆA Lepoglava. Katalog sadrži informacije s opisom sadržaja, namjenom, načinom osiguravanja i vremenom ostvarivanja prava na pristup informacijama.

1. UVODNE NAPOMENE

OŠ Ante Starčevića Lepoglava, kao tijelo javne vlasti, omogućava pristup informacijama na sljedeći način:

1. putem službene web stranice Škole:
    • informacije o ustroju i nadležnosti Škole
    • informacije o zaposlenicima
    • informacija o aktivnostima Škole
    • informacije o učeničkim aktivnostima
    • informacije o načinu i pravilima školovanja
    • najava aktivnost Škole
    • objave priopćenja za javnost
  1. neposrednim pružanjem informacija korisniku koji je podnio zahtjev za pristup informacijama,
  2. uvidom u dokumente i izradom preslika dokumenata koji sadrže tražene informacije,
  3. dostavljanjem pisane informacije ili preslike dokumenata koji sadrže informaciju ili drugi oblik informacija korisniku koji je podnio zahtjev

1. OSNOVNI PODACI O OSNOVNOJ ŠKOLI ANTE STARČEVIĆA LEPOGLAVA

Djelatnost Škole je odgoj i obvezno osnovno školovanje djece i mladih. Osnovno obrazovanje obuhvaća opće obrazovanje i druge oblike obrazovanja djece i mladih.

OŠ Ante Starčevića Lepoglava na temelju javnih ovlasti obavlja sljedeće poslove:

• upise i ispise iz škole s vođenjem odgovarajuće evidencije i dokumentacije
  • organizacija i izvođenje nastave i drugih oblika odgojno-obrazovnog rada s učenicima i vođenje odgovarajućih evidencija
  • vrednovanje i ocjenjivanje učenika i vođenje odgovarajućih evidencija o tome i vođenje evidencija o učeničkim postignućima
  • izricanje pedagoških mjera i vođenje evidencija o tim mjerama
  • organiziranje predmetnih i razrednih ispita i vođenje evidencija o njima
  • izdavanje javnih isprava
  • izdavanje potvrda
  • upisivanje podataka o odgojno – obrazovnom radu u     e- Maticu – zajednički elektronički upisnik ustanova

OŠ Ante Starčevića Lepoglava  ima u sastavu organizacijske jedinice

• Ravnatelj
  • Tajništvo
  • Računovodstvo
  • Pedagoško – psihološka služba
  • Knjižnica

Školu zastupa i predstavlja ravnatelj. Školom upravlja Školski odbor.

1. SADRŽAJ KATALOGA INFORMACIJA

Ovaj Katalog informacija sadrži popis informacija koje posjeduje odnosno kojima raspolaže Škola kako slijedi:

• pregled informacija
  • opis sadržaja informacija
  • namjena informacija
  • način osiguravanja prava na pristup informacijama.
  1. PREGLED INFORMACIJA

OŠ Ante Starčevića Lepoglava posjeduje informacije, raspolaže s informacijama i nadzire informacije o :

• ustrojstvu i nadležnosti Škole
  • zaposlenicima
  • aktivnostima Škole
  • pravnim i drugima aktima Škole
  • načinu i pravilima školovanja
  • učeničkim aktivnostima
  • međuinstitucionalnim aktivnostima Škole
  • financijskom poslovanju
  1. OPIS SADRŽAJA INFORMACIJA
  1. Ustroj i nadležnost Škole: opis djelokruga rada organizacijskih jedinica, Školskom  odboru, Vijeću roditelja
  2. Zaposlenici: osnovni podaci o zaposlenicima, kontakt zaposlenika, zvanja zaposlenika, smještaj zaposlenika unutar organizacijskih jedinica, adrese, radno vrijeme
  3. Aktivnosti Škole: aktivnosti Škole na nastavnom, stručnom i društvenom polju
  1. Pravni i drugi akti: Statut, pravilnici, poslovnici, godišnji plan i program rada, naputci  i slično
  2. Način i pravila školovanja: pravilnici koji se odnose na školovanje, opće odredbe o pravilima školovanja, nagrađivanje najboljih učenika, stručni izleti i posjete
  3. Učeničke aktivnosti:  Vijeće učenika, Učenička zadruga
  4. Međuinstitucionalne aktivnosti Škole: suradnja s osnovnoškolskim i srednjoškolskim ustanovama i drugim relevantnim ustanovama u Republici Hrvatskoj
  5. Financijsko poslovanje: završni račun, bilanca, inventurno stanje, izvršenje naplate kredita ,  financijski plan, plan nabave
  1. NAMJENA INFORMACIJA

Namjena informacija u smislu ovog Kataloga je osiguravanje prava na pristup informacijama u domeni svake organizacijske jedinice sukladno Zakonu pravu na pristup informacijama.

1. NAČIN OSIGURAVANJA PRAVA NA INFORMACIJE

Pravo na pristup informacijama iz ovog Kataloga ostvaruje se na način i u postupku propisanom Zakonom o pravu na pristup informacijama.

Pravo na pristup informacijama ostvaruje se putem dostavljanja zahtjeva za ostvarivanje prava na pristup informacijama.

Zahtjev se podnosi:

• pisanim putem na adresu škole:

OŠ Ante Starčevića Lepoglava

Hrvatskih pavlina 42

42 250 Lepoglava

• putem elektroničke pošte na sljedeću adresu:

tajnistvo@os-astarcevica-lepoglava.skole.hr

• telefaksom na sljedeći broj:

042/791-095 kućni 18

• usmenim putem:

osobno na zapisnik u službenim prostorijama OŠ Ante Starčevića Lepoglava svakog radnog dana od 8:00 do 12:00 sati

Podnositelj zahtjeva nije obvezan navesti razloge zbog kojih traži pristup informacijama.

Korisnici prava na pristup informacijama oslobođeni su od plaćanja upravnih pristojbi.

Sukladno članku 19. Zakona o pravu na pristup informacijama, OŠ Ante Starčevića Lepoglava ima pravo na naknadu stvarnih materijalnih troškova.

Odgovor na pisani ili usmeni zahtjev za pravo na pristup informacijama Škola će proslijediti u zakonskom roku od 15 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva.

KLASA: 602-01/12-01/13

URBOJ: 2186-016-001-12-01