Projekt „Zajedno“

Gradsko društvo Crvenog križa Ivanec i Nezavisna udruga mladih iz Lepoglave od početka veljače u Osnovnoj školi Ante Starčevića provode projekt „Zajedno“. Projekt se provodi s ciljem prevencije ovisnosti djece te promicanja i unapređenja zdravih stilova života djece, a, osim u OŠ Ante Starčevića, provodit će se i u osnovnim školama u Kamenici i Višnjici. Vrijednost projekta je 20,000 kuna i u cijelosti ga financira Ministarstvo socijalne politike i mladih. Preventivni program ovisnosti osmišljen je s ciljem utjecanja na stavove djece prema ovisnosti kroz organizirane aktivnosti za učenike s glavnom zadaćom poučavanja, jačanja samopouzdanja i samopoštovanja, razvijanja i poticanja vještina i sposobnosti te osvještavanja odupiranja pritiscima. Učenici će se tijekom aktivnosti upoznati s radom organizacija civilnog društva, mogućnostima udruživanja i osnivanja takvih organizacija radi zaštite svojih interesa, lokalnim nevladinim organizacijama u čije se akcije mogu uključiti što će im pomoći u kvalitetnijem i konstruktivnijem provođenju slobodnog vremena. U radu s učenicima koristit će se različite tehnike podučavanja kao što su rad u skupinama, diskusija, rad u manjim skupinama, istraživanje i igranje uloga. Aktivnosti provodi zaposlenica GDCK-a Ivana Šumečki i vanjski suradnici.

Silvija Koščec

objavio: Nevenka Harjač   datum: 10. 3. 2014.