Ivan brdo

Autor: Nevenka Harjač, 7. 11. 2011.

Terenska nastava 6. razreda, 6. 10. 2011.

Ivan brdo

Put do šume bio je očaravajući, početak listopadnog mjeseca. Šuma je bila obojena svim bojama: žutom, zelenom, crvenom, smeđom. Jato malih ptica letjelo je na sve strane. Iako u ova doba mjeseca zna već biti hladno, ovaj dan bio je prekrasan. Sunčeve zrake obasjavale su šumu i crkvicu na vrhu brda.
               Tog dana šesti su se razredi uputili na Ivan brdo sa svojim učiteljicama. Na putu do odredišta sreli smo različite biljke i životinje.Također na tom putu stoji lepoglavska kaznionica.Kada smo kratkim i brdovitim putem stigli na odredište, dobili smo zadatke za bolje upoznavanje sa prirodom. Bili smo veseli što nismo trebali biti na nastavi, nego u zelenoj prirodi. Svatko je dobio zadatak što mora učiniti. Moje prijateljice i ja dobile smo zadatak da fotografiramo prirodu. Proučavale smo svakakvo bilje i životinje. Bile smo duboko u šumi i uživale u raznim pjesmama ptica, te vidjele različite vrste biljaka, ljubičaste cvjetove, stara i velika debla, a sve to smo naravno i zabilježile.
              Došao je i kraj naše predivne avanture koju smo očekivali cijeli dan.Bilo nam je žao što smo morali napustit predivan okoliš i veliki brdoviti Ivan brijeg. Nadamo se da ćemo više puta moći ovako uživati u terenskoj nastavi i u zelenim i predivnim šumama naše Lepoglave.

Laura Štefanek, 6.b