Državna smotra - LIDRANO

Autor: Nevenka Harjač, 7. 3. 2018.

Za učenike i mentore osnovnih škola ovogodišnja  državna smotra literarnog, dramsko – scenskog i novinarskog stvaralaštva LIDRANO održana je 19.,20. i 21.ožujka 2018.u hotelu Zora u  Primoštenu. Smotra je održana pod visokim pokroviteljstvom predsjednice RH Kolinde Grabar–Kitarović.

U Primoštenu su učenici pokazali svoju kreativnost i darovitost u šest izraza: literarnom, dramskom (pojedinačni i skupni scenski nastupi) i novinarskom (samostalni novinarski radovi, školski listovi i radio emisije). Više od 300 učenika osnovnih škola predstavilo je svoje radove, a za smotru ih je pratilo i pripremalo više od 250 učitelja i nastavnika mentora.

Stručne razgovore i okrugle stolove s voditeljima i učenicima, članovima školskih družina, održali su članovi prosudbenih povjerenstava među kojima su se nalazili poznati književnici, filmski i kazališni redatelji, glumci, dramski pedagozi i novinari.

Svoju kreativnost na državnoj smotri pokazala je Andreja Kundija učenica 3.b razreda i članica recitatorsko – dramske grupe naše škole (3.a i 3. b razred). Andreja se predstavila monologom Žoti diečak autorice i mentorice Štefanije Dretar. Svojim sigurnim nastupom izmamila je pohvale prosudbenog povjerenstva koje je izrazilo  zadovoljstvo čuvanjem i njegovanjem zavičajnog izraza, budući da je Andreja monolog izvela na našem lepoglavskom govoru.

Tri dana su  Andreja i učiteljica uživale u ljepoti i proljeću Primoštena. Doživljaj za pamćenje i lijepu, nezaboravnu uspomenu.

Štefanija Dretar, učiteljica